monitorowanie stanu zdrowia
Innowacje

Monitorowanie stanu zdrowia - nowoczesne rozwiązania

Nowa technologia daje bardzo dużo możliwości dających możliwość monitorowania stanu zdrowia, jakie są najciekawsze rozwiązania technologiczne?

  • Jakie są korzyści z monitorowania stanu zdrowia?

Podstawową zaletą, jaką można wymienić w monitorowaniu tego, w jakim stanie znajduje się organizm, jest możliwość bardzo szybkiego wykrycia choroby albo stanów, mogących do niej doprowadzić. Trzeba pamiętać, że często bagatelizowane objawy, takie jak wyższe ciśnienie, skokowe zmiany masy ciała, czy problemy ze snem mogą świadczyć o tym, że z organizmem dzieje się coś złego, same w sobie również mogą doprowadzić do choroby. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zastanowić się, w jaki sposób można na bieżąco sprawdzać, w jakim stanie znajduje się organizm.

upc digitalimagination innowacje zdrowia pulsoksymetr
  • Jak monitorować stan zdrowia - poznaj nowoczesne rozwiązania

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są inteligentne opaski, które pozawalają badać czynniki takie jak ilość kroków, czas snu czy tętno, dzięki specjalnym aplikacją pozwolą one na bieżąco monitorować zmiany, oraz w przypadku dużych różnic w wynikach na przestrzeni dni lub tygodni, poinformują użytkownika o możliwym niepożądanym stanie zdrowia. Występują one w kilku wersjach, na szczególną uwagę zasługuje opaska przeznaczona dla seniorów, zamiast wyświetlacza posiada ona przycisk SOS pozwalający wezwać pomoc, dodatkowo, wyposażona jest w pulsometr, lokalizator, oraz bardzo pojemną baterię, dzięki czemu nie wymaga częstego ładowania, urządzenie to daje możliwość zdalnego monitorowania aktualnie spływających danych, dzięki czemu rodzina może sprawdzać, czy z seniorem nie dzieje się coś niepokojącego. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, szczególnie popularnym wśród diabetyków są specjalne podskórnie umieszczane czujniki, które pozwalają zbadać poziom cukru chorego bez naruszania ciągłości tkanek. Jak widać, z biegiem lat, monitorowanie stanu zdrowia staje się coraz prostsze.

Poza niewątpliwymi korzyściami zdrowotnymi rozwiązania te dają też bardzo dużą oszczędność, trzeba pamiętać, że choroba nie tylko jest z reguły kosztowna w leczeniu, ale również może uniemożliwić pracę zawodową, co często odcina chorego częściowo, lub w całości od źródła utrzymania.

Komentarze artykułu