Kamil Adamczyk

CEO, Inteliclinic

Monitorowanie stanu zdrowia

Lekarz, założyciel i twórca startupu Inteliclinic, producenta maski Neuroon, największego polskiego sukcesu na kickstarter.com. Adamczyk został wybrany jednym z 3 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców w Polsce w 2013 roku. Jest finalistą konkursu Global Impact Competition 2014 roku zdobył tytuł “Founder of the year in Poland” przyznawany przez organizację Central European Startup Awards.

Piotr Płoszajski

Profesor, kierownik Katedry Teorii Zarządzania, Szkoła Główna Handlowa

Smart living

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim i Harvard Business School. Research Scholar w Sloan School of Management, Massachusetts Institute of Technology (MIT), USA. W latach ’87-’91 dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, a w latach ’93-’98 Dyrektor Generalny Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 200 publikacji. Ostatnio zajmuje się Nową (sieciową) Gospodarką, wpływem technologii na modele biznesowe, Internetem Obiektów i sztuczną inteligencją. Wykładowca i speaker na kilkudziesięciu uniwersytetach i centrach badawczych w Europie, USA, Japonii, Indiach i Nowej Zelandii.  Prezes Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM.

Natalia Hatalska

Analityczka trendów i autorka bloga hatalska.com

Wybór ścieżki kariery

Natalia, poza prowadzeniem bloga, jest również autorką bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”. W 2016 roku powołała do życia instytut badań nad przyszłością – Infuture Hatalska Foresight Institute, który definiuje najważniejsze trendy i wskazuje ich konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek.

Anna Putts

UPC Polska

Dyrektor komunikacji marketingowej w regionie CEE w UPC. Anna ma wieloletnie doświadczenie w branży medialnej, usług telekomunikacyjnych oraz elektroniki użytkowej zdobyte zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Czterokrotnie otrzymała nagrodę w prestiżowym konkursie Effie za skuteczność kampanii reklamowej, a w 2014 r. zdobyła Grand Prix w Konkursie na Dyrektora Marketingu Roku, organizowanym przez Mediarun. Anna Putts jest entuzjastką innowacji oraz nowych technologii. Przez ostatnie lata pracowała nad projektami wspierającymi przedsiębiorców w rozwijaniu pomysłów opartych o cyfrowe technologie. Ze szczególną uwagą obserwuje też szybko rozwijający się rynek startupów w Polsce. Ukończyła studia na Intercontinental University w Londynie i uzyskała dyplom MBA.

Vadim Makarenko

Szef działu danych, założyciel serwisu BIQdata, Gazeta Wyborcza

Dziennikarz ekonomiczny, w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej” pisał o mediach, technologiach i marketingu. W 2014 r. został szefem działu danych „Wyborczej”. Obecnie kieruje projektem nowego serwisu Digital News Initiative. Autor książek „Tajne służby kapitalizmu” oraz „Zawód: zwycięzca”. Zdobywca nagrody Grand Press Digital 2015.

Bartosz Gonczarek

Prezes, Explain Everything

Dr Bartosz Gonczarek realizował projekty wdrożeniowe i doradcze dla zarządów największych spółek prywatnych i publicznych. Obecnie prowadzi polsko-amerykański startup, który zbudował na bazie innowacyjnej koncepcji oprogramowania do przekazywania wiedzy. Jego pasję stanowią technologia, przywództwo i innowacje. Bartosz posiada fakultet matematyczny, informatyczny i ekonomiczny, a jego doktorat dotyczył tematu innowacji.

Artur Kurasiński

Founder, Fundacja Aula Polska

Stworzył MUSE i GhostVR. Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery. Prywatnie ojciec dwóch córek, miłośnik halowej piłki oraz Role Playing Games.

Patrycja Gołos

UPC Polska

Członek zespołu zarządzającego UPC CEE, odpowiedzialna za działania z zakresu relacji zewnętrznych, polityki publicznej i regulacji. Posiada blisko 20-letnie doświadczenie na rynku medialnym i telekomunikacyjnym, w szczególności w obszarze infrastruktury telekomunikacyjnej, płatnej telewizji i rozwoju nowoczesnych usług cyfrowych. Od lat zaangażowana na rzecz promocji kompetencji cyfrowych, przedsiębiorczości oraz konkurencyjnej gospodarki. Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia, zafascynowana podróżami, poznawaniem innych kultur a także przekraczaniem własnych granic, m.in. podczas biegów długodystansowych.

Dominik Batorski

Socjolog, analityk danych

Socjolog i analityk danych (doktor socjologii, 2004) z 15-letnim doświadczeniem w wykorzystywaniu danych w celu poprawy jakości decyzji podejmowanych przez firmy i instytucje publiczne a także w budowaniu produktów i usług w czasie rzeczywistym opartych na danych. Specjalizacje: analiza danych, analiza sieci społecznych, statystyka, modelowanie predyktywne, badania społeczne
i internetowe oraz metodologia badań.

Karolina Stawińska

Przewodnicząca Komitetu ds. Rekrutacji, Kairos Society

Karolina posiada ponad 7 – letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi w branży nowych technologii. Odkryte przez Karolinę firmy pozyskały ponad 600 milionów dolarów w kapitale inwestycyjnym z łączną kapitalizacją rynkową przekraczającą 2 miliardy dolarów. W trakcie swojej kariery zawodowej, Karolina współpracowała z wieloma międzynarodowymi firmami (IBM, Ericsson, Google, Cisco, Johnson & Johnson, Autodesk, Microsoft, Comcast), agencjami ONZ (UNICEF, WFP, UNDP, UNHCR) i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi (Fundacja ONZ, TM Forum, Enactus). Obecnie misją Karoliny jest wyrównywaniem szans w dostępie do najnowszych technologii, aby wzmocnić kolejne generacje innowatorów i wynalazców.

Jarosław Kuźniar

Prezenter telewizyjny i radiowy, od września 2016 prowadzący program OnetRano w portalu Onet.

Na początku kariery w mediach Jarosław był związany z Polskim Radiem Wrocław. W 1999 roku w Programie III Polskiego Radia prowadził Zapraszamy do Trójki. Następnie przez 5 lat pracował w Radiu ZET, gdzie przygotowywał popołudniowe wiadomości i Wydarzenia Dnia. Od 2007 do 2016 roku związany był z Grupą TVN, gdzie był gospodarzem Poranka TVN24, a przez ostatni rok współpracy współprowadził razem z Anną Kalczyńską program „Dzień Dobry TVN”. Obecnie prowadzi w dni powszednie poranny program Onet Rano.

Magda Jagieło

Head of Business Development w Fundacji Startup Poland.

Organizuje Startup Connector, czyli spotkania których celem jest łączenie startupów z korporacjami i potencjalnymi inwestorami. W Fundacji odpowiada także za promowanie polskich przedsiębiorców technologicznych na lokalnych
i zagranicznych rynkach oraz imprezach branżowych. Studiowała Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim.