Wyzwanie społęczne: Smart living

µWiFi

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Technologia µWiFi (micro-WiFi) pozwala na dołączanie dowolnych klasycznych produktów bezpośrednio do sieci Internet, bez użycia urządzeń pośredniczących typu hub/gateway/jednostka centralna a także na sterowanie nimi za pomocą smartfonów i tabletów, również z dowolnego miejsca na Świecie za pośrednictwem jednej, darmowej i prostej aplikacji – niezależnie od rodzaju urządzenia czy producenta.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Otaczają nas tysiące produktów. I tylko wybrane są z nami w kontakcie. Możemy z łatwością sprawdzić, jaka jest temperatura w dowolnym zakątku Świata a nie wiemy – jaka jest w naszym domu gdy jesteśmy poza nim. Możemy obserwować ruch uliczny w Tokio a nie możemy sprawdzić czy zamknęliśmy okna i drzwi wychodząc do pracy. Możemy zamówić buty na obcasie bezpośrednio z Chin z dostawą pod choinkę a nie możemy włączyć wieczorem światła w domu ani zamknąć okien gdy zbliża się deszcz a my zostaliśmy po godzinach.

Technologia µWiFi pozwala stworzyć Internet wokół naszego życia, nie zaś życia innych. Internet rzeczy zbudowany ponad podziałami, otwarty dla producentów – nie tyko tych największych – i hobbystów.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Coraz więcej urządzeń może być sterowana “przez telefon”. To slogan nadużywany przez marketingowców – od żarówek po samochody. Jednak czy każdy z nas marzy o tym, by do trzech żarówek “smart” dodawać dodatkowe urządzenie, które pozwoli faktycznie nimi sterować?
Kupujemy “rolety smart” a potem okazuje się ze bez “magicznego pudełka” za trzy tysiące złotych, możemy otworzyć je co najwyżej pilotem i to tylko stojąc przy nich? Tak wygląda dzisiejszy rynek “smart things” w wykonaniu największych korporacji. Obiecana funkcjonalność dostępna po podłączeniu dodatkowych urządzeń, kosztownych w zakupie, zużywających prąd, zajmujących miejsce i podatnych na awarie…
W wydaniu dla mniejszych producentów w zasadzie “nie wygląda” biorąc pod uwagę, że często mniejszych firm oferujących dobre jakościowo produkty i wspierających lokalny rynek, nie stać na inwestycje w tworzenie rozwiązań z pogranicza elektroniki wysokiej integracji, oprogramowania embedded, transmisji bezprzewodowej czy aplikacji mobilnych. Postanowiliśmy to zmienić.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

µWiFi składa się z miniaturowego układu elektronicznego wysokiej integracji opartego o Software Defined Radio, technologii komunikacji opartej o rozwiązania takie jak Bluetooth Low Energy – o którym wszyscy mówią, WiFi – którego wszyscy używają raz Zigbee – o którym nikt nie słyszał ale jest standardem w inteligentnych budynkach, stworzonej przez nasz zespół i zaprezentowanej po raz pierwszy podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków i Zaawansowanych Technologii w Chengdu (Chiny) w 2015 roku oraz zaplecza serwerowego zapewniającego połączenia z dowolnego miejsca na Świcie i darmowej aplikacji mobilnej.

Opisz swój projekt jednym słowem

Połączenie

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Prostota – w każdym wydaniu.
W aspekcie przekazu – każde urządzenie, niezależnie od rodzaju – może to być żarówka, lampa, brama garażowa, drzwi, grzejnik czy nawet lampa akwariowa – wyposażone w układ µWiFi – niezależnie też od producenta – zarówno firmy mającej miliardowe obroty (dostarczyliśmy już naszą technologię do dwóch takich firm – największych producentów bram i okien dachowych w Europie i na Świeci – po lokalny startup produkujący śliczne, designerskie lampy LED’owe – od początku istnienia jest naprawdę smart. Komunikuje się z nami bez magicznych pudełek kosztujących krocie, bez skomplikowanej konfiguracji i bez ściągania setek różnych aplikacji – jednej do piekarnika, drugiej do bramy a trzeciej do zraszaczy ogrodowych.
W kwestii użytkowania – włącz i używaj. Tunelowanie portów, konfiguracja zapory, ustawienie serwera pośredniczącego – to fascynuje geeków, większości sprawia znaczne problemy. Urządzenia oparte o µWiFi po prostu włączamy, łączymy z telefonem i używamy. W mniej niż minutę.
W kwestii otwartości dla producentów – produkty licencjonowane są “per sztuka”, nie ma zaporowych opłat za “członkostwo w magicznym stowarzyszeniu” – jak w przypadku popularnych standardów typu Bluetooth czy Z-Wave. Jeśli robisz ciekawe produkty, po prostu przyjdź do nas a pomożemy Ci zamienić je w smart things – to nasza wizja prostoty w biznesie.