Wyzwanie społęczne: Smart living

Anima

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Anima to pierwszy na świecie notyfikator, który jest jednocześnie przyjacielem rodziny. Umożliwia tworzenie notyfikacji opartych o konkretne miejsca, przykładowo w domu lub w biurze. Anima to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje łączność bezprzewodową aby wykryć pojawienie się użytkownika w jego pobliżu i dostarczyć wiadomości dzięki połączeniu z jego smartfonem. Poprzez przyjazną formę urządzenia Anima staje się czymś więcej niż tylko systemem powiadomień opartym na lokalizacji. Dzięki designowi który pozwala użytkownikowi na stworzenie pewnej więzi emocjonalnej z urządzeniem Anima staje się jego osobistym pomocnikiem i dobrym kompanem całej rodziny.
Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy potrzebujemy przypomnienia w momencie wykonywania pewnej czynności, przykładowo prośba o uzupełnienie i przesłanie dokumentów gdy tylko wrócimy do mieszkania czy biura. W takiej sytuacji najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest zapisanie przypomnienia w kalendarzu o określonej godzinie, jednak nie zawsze wiemy dokładnie kiedy znajdziemy się w danej lokalizacji. Anima jest uzupełnieniem tego brakującego ogniwa w systemie powiadomień Wykorzystując najnowsze technologie Anima z powodzeniem wykryje Twoje pojawienie się w danej lokalizacji i przypomni Ci o zadaniu do wykonania w tym miejscu. Nie musisz znajdować się blisko urządzenia aby zapisać przypomnienie, wystarczy zapisać notatkę w smartfonie gdziekolwiek jesteś. Do jednego urządzenia może być przypisana większa liczba osób

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Tempo życia nieustannie wzrasta, a co za tym idzie także liczba rzeczy, o których musimy pamiętać każdego dnia. Zapewniając możliwość zostawiania przypomnień aktywowanych w określonych miejscach, pomagamy wszystkim użytkownikom animy skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. Dzięki naszemu rozwiązaniu już nigdy nie zapomnisz o wysłaniu emaila zaraz po powrocie do domu oraz będziesz pamiętał o ważnych dokumentów wychodząc na spotkanie.
Dodatkowo dzięki możliwości przypisania więcej niż jednej osoby do urządzenia Anima pomaga w komunikacji między członkami rodziny każdego dnia. Wiadomość “Powodzenia” usłyszana w momencie wychodzenia z domu nagrana przez najbliższą osobę doda otuchy przed ważnym spotkaniem biznesowym czy wystąpieniem na konkursie.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Pomysł urządzenia przypominającego o wykonaniu zadania przy wejściu do domu zrodził się naturalnie podczas którejś z rzędu sytuacji, kiedy prosząc znajomego o pewną przysługę, ten zgadzając się mówił, abym przypomniał mu o tym, gdy wróci do domu. Z przeprowadzonych przez nasz ankiet wynikło, że podobne sytuacje zdarzają się bardzo często dlatego postanowiliśmy rozwiązać ten i podobne problemy poprzez urządzenie, które nie tylko pomoże nam w uporządkowaniu codziennego życia, ale także swoją ciecodzienna formą zachęci do korzystanie z niego nawet osoby niezwiązane bezpośrednio z nowymi technologiami.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Anima wykorzystuje technologię Bluetooth w celu bardzo dokładnego wykrycia użytkownika w danej lokalizacji i dostarczenia mu notyfikacji lub wiadomości dzięki aplikacji zainstalowanej na jego smartfonie.

Opisz swój projekt jednym słowem

Smart-notificator

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Chcemy zerwać z postrzeganiem nowych technologii jako trudne i nieintuicyjne. Anima udowadnia, że urządzenie, które jest bardzo użyteczne, rozwiązuje problemy, z którymi na co dzień spotyka się większość społeczeństwa mogą być również designerskie i być świetną dekoracją mieszkania.