Wyzwanie społęczne: Wybór ścieżki kariery

AnyMind

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

AnyMind to narzędzie służące do przeprowadzania wideokonsultacji rozliczanych co do sekundy połączenia – z poziomu własnej strony www lub poprzez platformę AnyMind, która idealnie dopasowuje zapytanie/potrzebę użytkownika do odpowiedniego tematu rozmowy i odpowiedniego konsultanta. Nasze narzędzie może służyć np. do przeprowadzania konsultacji przez lekarza czy prawnika, doradzania przez stylistę czy blogera kulinarnego lub zdalnej pomocy położnej czy mechanika. Możliwości jest mnóstwo.

AnyMind to:
– widgety umożliwiające płatne połączenia bezpośrednio na stronie/blogu pojedynczego konsultanta, firmy lub partnera;
– opcja konta jedno- lub wieloosobowego i rozliczania (pełnego łącznie z zaliczkami ZUS i US) jako osoba fizyczna lub firma;
– cena ustalana za minutę połączenia, naliczanie sekundowe;
– połączenie wideo lub audio (również GSM na wypadek słabego połączenia internetowego) + czat (multimedia);
– platforma webowa (WebRTC) i aplikacja mobilna – możliwość łączenia się przez przeglądarkę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu, o dowolnej porze;
– wyszukiwarka oparta o uczenie maszynowe (ML), a docelowo także konwersacyjną sztuczną inteligencję (NLP).

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Każdy potrzebuje czasem potwierdzić, że ma rację, skonsultować coś czy skorzystać z czyjejś opinii lub pomocy. Internet jest pełen informacji, ale coraz trudniej znaleźć te rzetelne i dotyczące naszego konkretnego przypadku. Na szukanie informacji marnujemy 2 godziny dziennie!

A rozwiązanie jest proste: wystarczy połączyć się z osobą, która zna się na rzeczy – osobą, która pomoże nam się rozwijać, przekaże nam cenną wiedzę nauczy nas czegoś nowego…

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Internet powinien być źródłem konkretnej wiedzy, umożliwiającej ludziom szybkie znajdywanie rozwiązań oraz rozwój w każdym możliwym zakresie. Tymczasem, jest to śmietnik mniej i bardziej przydatnych informacji, w którego tylko czasem udaje się wyciągnąć coś cennego. Ciężko jest dotrzeć do wiedzy i doświadczenia osób, które są w stanie odpowiedzieć na nasz konkretny problem czy potrzebę, a nawet jeśli są w stanie, to ciężko się z tymi osobami dogadać, połaczyć… lub po porstu cała komunikacja trwa za długo.

Wierzymy, że komunikacja międzyludzka za pomocą internetu może być lepsza i może służyć zarówno rozwojowi umiejętności czy wzbogaceniu wiedzy jednej strony, jak i tworzeniem nowego sposobu na zarabianie na know-how drugiej stronie. Każdy czasem potrzebuje czyjejś pomocy, porady czy lekcji. Szybkie dotarcie do właściwej osoby to nie tylko oszczędność czasu, ale także wzbogacenie się o wiedzę, którą trudno byłoby zdobyć w jakikolwiek inny sposób. Taka wymiana wiedzy i zarabianie na niej powinno dziać się w prosty sposób online i to właśnie chcemy umożliwić, niejako budując nowy rynek pracy.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

WebRTC, Scala, Angular, iOS, Android, Machine Learning…

Opisz swój projekt jednym słowem

wideokonsultacje

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Najbardziej ekscytująca jest mnogość możliwości, jakie pojawiają się dzięki chociażby samemu widgetowi AnyMind, który użytkownicy mogą instalować na swoich indywidualnych i firmowych stronach. Im więcej feedbacku od potencjalnych użytkowników mamy, tym więcej możliwości widzimy. Jest to oczywiście także kwestia edukacji rynku, ale widzimy, że rynek jest już gotowy na AnyMind i głodny rozwiązań umożliwiających nie tylko komunikację, ale także odpowiedni model rozliczeń, przy zachowaniu minimalizmu w designie i maksymalnej użyteczności narzędzia.