Wyzwanie społęczne: Smart living

Automat Zakupowy AI

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

W obecnych czasach zmagamy się z malejącą ilością wolnego czasu. W wielkich korporacjach wprowadza się work-life balance, co rusz otwierają się całodobowe sklepy i coraz dłużej działające punkty usługowe. Czasami mamy uczucie, że 24 godziny w jednej dobie to zbyt mało. A co jeśli powiedziałbym Ci, że od ręki mogę dać Ci przynajmniej godzinę wolnego czasu dziennie? W skali roku to ponad 15 dni, czyli drugi urlop, a przy tym wszystkim możesz zaoszczędzić pieniądze.

Skąd jednak wezmę ten czas? Zastanów się ile średnio czasu poświęcasz na zakupy, wyszukiwanie przepisów i obliczanie kalorii i makroskładników w diecie. Dodaj do tego czas, w którym wyszukujesz promocji w gazetkach, czy na sklepowych półkach, aby trochę zaoszczędzić. Do tego jeszcze te wszystkie chwile oczekiwania w kolejkach.

A może kupujesz przez Internet? Ile czasu zajmuje Ci wyszukanie produktów, porównanie ich cen z innymi sklepami, logowanie, dokonywanie płatności? Czy nie uważasz, że powinno być to zautomatyzowane?

Automat Zakupowy AI porówna ceny produktów we wszystkich sklepach, weźmie pod uwagę koszty i czas przesyłki, złoży i opłaci zamówienie dzięki podpięciu Twojej karty kredytowej. Uwzględni też przesłane przez Ciebie interwały ponownych zakupów żeby nigdy z rana nie zabrakło Ci zielonej herbaty. Będzie Twoim osobistym trenerem, który zadba o różnorodne posiłki stworzone na podstawie przepisów i Twoich preferencji kulinarnych uwzględniających odpowiednią kaloryczność i zestaw makroskładników.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Automat Zakupowy AI pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, chroni środowisko naturalne dzięki ekonomicznie uzasadnionym, pozbawionym emocji zautomatyzowanym zakupom produktów z branży FMCG.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Smart Living wyraża się według mnie w zrównoważonym podejściu do życia, Coraz trudniej jest nam jednak zachować balans pomiędzy czasem, w którym pracujemy, a tym, w którym możemy odpocząć. Inspiracją było dla mnie pojęcie zrównoważonego rozwoju. Obecnie zbyt wiele czasu tracimy na zakupach produktów, które są nam potrzebne każdego dnia. Nie mamy przy tym wystarczająco dużo czasu, by szukać najlepszych cen, czytać etykiety, sprawdzać kaloryczność i rozkład makroskładników. Kupujemy przez to produkty, które nie są dla nas zdrowe, a przy tym dużo kosztują lub po prostu kupujemy zbyt wiele, aby następnie zaśmiecić tymi rzeczami środowisko.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Automat Zakupowy AI będzie oparty o sztuczną inteligencję oraz machine learning. Wszystkie procesy zakupowe będą zautomatyzowane, a płatności będą wykorzystywać infrastrukturę jednego z istniejących operatorów płatności internetowych. Do zebrania danych dotyczących preferowanych produktów, czasu ich pełnego wykorzystania oraz celów dietetycznych posłuży formularz wstępny umieszczony na portalu.

Opisz swój projekt jednym słowem

AUTOMATYZACJA

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Wyobraź sobie, że daję Ci godzinę wolnego czasu dziennie. 15 dni w roku, w których możesz robić co tylko zechcesz, a do tego dorzucam kilkaset złotych, abyś mógł spędzić je tak jak lubisz. Zadbam też o Twoją formę abyś dobrze prezentował się na tym drugim urlopie. Brzmi przyjemnie, prawda?

Dzięki Automatowi Zakupowemu AI jest to możliwe. Koniec z wystawaniem w kolejkach, szukaniem promocji, układaniem diet i wyszukiwaniem przepisów, a także nerwami, gdy rano zobaczysz, że skończyła Ci się pasta do zębów.

Automat Zakupowy AI sam wybierze dla Ciebie sklepy internetowe z najlepszymi cenami kupowanych przez Ciebie produktów, a następnie automatycznie zrobi w nich zakupy. Weźmie pod uwagę czas i koszty dostawy, abyś nigdy nie został bez potrzebnych produktów. Będzie dbał o Twoją linię wybierając na podstawie ustalonej kaloryczności i podziału makroskładników najlepsze przepisy, przez co zyskasz zdrowie i atletyczny wygląd nie musząc wydawać setek tysięcy złotych na firmy z fit cateringiem.

Najbardziej ekscytującą cechą tego rozwiązania jest to, że pozwoli zaoszczędzić czas, który poświęcaliśmy na coś tak powtarzalnego jak zakupy i da ogromny bodziec do rozwoju sklepów internetowych oferujących towary z grupy FMCG.

Jak powiedział JOHANN W. GOETHE: „Wielu ludzi nie dba o pieniądze, dopóki im się już niemal skończą, inni robią to samo z czasem”. Zakupy z pozoru kojarzą nam się z przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Czy jednak przybliżają nas do naszych marzeń? Czy pozwalają nam na wykorzystywanie naszego potencjału w pożytecznym celu?

Zakupy są tak naprawdę czasem nie dla nas, a dla speców od marketingu, którzy starają się nam sprzedać jak najwięcej najdroższych produktów. Nie interesuje ich środowisko i zrównoważony rozwój. Przez nieprzemyślane zakupy wyrzucamy co roku steki milionów ton jedzenia, które pakowane w najróżniejsze opakowania zmienia się w górę śmieci.
Nasz czas przyczynia się więc do niszczenia środowiska, a niepotrzebnie wydawane pieniądze oddalają nas od realizacji marzeń. Wprowadzenie Automatu Zakupowego AI otworzy ludziom oczy i całkowicie zmieni sposób w jaki patrzymy na nasze życie, gospodarkę oraz środowisko.