Wyzwanie społęczne: Smart living

Bond Flare – Meet People Daily

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Bond Flare to serwis marketingowy dla lokalnych gastronomii, tworzący bezpośrednie “leady” do danego miejsca. W tym celu od strony użytkownika jest to aplikacja społecznościowa do znajdowania osób chętnych na spotkanie w czasie rzeczywistym w rzeczywistej przestrzeni bez uprzedniej konieczności ” czatowania”. Jednocześnie jest to narzędzie networkingowe na festiwale czy konferencje.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Problematyką kształtowania się nowego młodego społeczeństwa jest brak bezpośredniej interakcji między nowo poznanymi osobami. Powoduje to zamknięcie się na nowe doświadczenia oraz tworzenie bariery komunikacyjnej dla osób wchodzących w dorosłość. Jednocześnie pragniemy stworzyć ekosystem promujący lokalne inicjatywy gastronomiczne w celu dywersyfikacji rynku lokalnego i globalnego.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Zainspirował mnie brak owego narzędzia do tej pory. Będąc za granicą sam miałem duży problem, by móc po prostu spotkać się z drugim człowiekiem na kawę i rozmowę. Stworzenie bezpiecznej drogi komunikacji bezpośredniej przy użyciu digitalizacji przestrzeni jest możliwe dzięki dwóm wynalazkom. Facebook oraz Smartphone. Używamy zarówno mobilności urządzeń przenośnych jak i bazy danych Facebook by tworzyć jak najbezpieczniejsze, najszybsze i najbardziej wygodne doświadczenie poznawania nowej osoby w nowym otoczeniu.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Wykorzystaliśmy Facebook jako bazę danych o naszych użytkownikach. Cała infrastruktura serwerowa jest napisana w Django/Python a aplikacja mobilna dedykowana natywnie na urządzenia z oprogramowaniem iOS oraz Android.

Opisz swój projekt jednym słowem

Networking

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Możliwość spotkania nowej osoby w przeciągu minut oraz odkrycia nowego miejsca w przestrzeni miejskiej to najbardziej interesująca perspektywa projektu Bond Flare. Dodatkowo jeśli będziemy używać Bond Flare przez 365 dni, czyli 1 rok ilość naszych wartościowych i nowych znajomości wzbogaci się o co najmniej 300.