Wyzwanie społęczne: Monitorowanie stanu zdrowia

Dr Barbara

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Dr Barbara – czas jeść zdrowo. Jest to e- usługa wspierająca proces odchudzania dla osób otyłych oraz z nadwagą. Jest to także narzędzie pomocne w kształtowaniu pozytywnych nawyków żywieniowych dla osób zmagających się z chorobami zależnymi od diety takimi jak: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, PCOS oraz alergie pokarmowe. Dr Barbara poprzez weryfikację formularza zdrowia generuje spersonalizowane plany dietetyczne, a wraz z nimi: szacowany koszt i czas realizacji posiłku, listę zakupów na każdy dzień i tydzień oraz lokalizację najlepszego w pobliżu sklepu. Proponowane posiłki rekomendowane przez dietetyków i lekarzy są proste w przygotowaniu. Są także wzbogacone o tzw. nutritional values – każdy proponowany posiłek zawiera informację o tym, jakie składniki pokarmowe dostarczane są do organizmu. Aplikacja przelicza także wartości wymienników węglowodanowych. Dr Barbara dopasowuje do wskaźnika BMI zestawy ćwiczeń, które zgodnie z najnowszą piramidą zdrowego żywienia są podstawą zrównoważonej diety. W toku Program daje możliwość nielimitowanego rejestru oraz archiwizacji badań medycznych. System weryfikuje czy podane przez użytkownika wyniki są w normie oraz daje informację zwrotną. Dopasowuje dietę uwzględniając ewentualne  niedobory  lub nadmiary, które wykryte zostały podczas badania krwi.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Polska jest w czołówce krajów rozwijających się. Szybsze tempo życia, brak czasu na regularne posiłki i ćwiczenia fizyczne zwiększa zachorowania na choroby cywilizacyjne. W Europie aż 90 milionów osób jest otyłych, z nadwagą i chronicznie chorych. Według prognoz WHO do roku 2015 ponad 700 milionów będzie otyłych. Statystyki krzyczą- problem jest globalny.

Projekt DrBarbara maksymalnie wykorzystuje trend i zasięg nowych technologii w celu minimalizacji epidemii otyłości . Hiperinteligentne moduły i algorytmy tworzą aplikację DrBarbara. By odnieść sukces na polu walki z otyłością należy zmienić styl życia osób. Składa się na to właściwie zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne. Wyjątkowo smaczne przepisy, niespotykane technologiczne rozwiązania i intuicyjne użytkowanie –dlatego DrBarbara wyznacza nowe standardy w postrzeganiu zbilansowanej diety. Jest stworzona by likwidując otyłość przywracać zdrowie. Jest dowodem – jak skuteczna może być synergia witamin, minerałów i makroskładników dostarczanych pod stałą kontrolą do organizmu.

Przewaga konkurencyjna: -synergia health, wellnes oraz nutrition -wnikliwa analiza Nutritional Values -połączenie zdrowego żywienia z aktywnością, rekomendowanie konkretnych posiłków z autorytetem lekarza -powiązane ze sobą algorytmy warunkujące holistyczne podejście do redukcji masy ciała uwzględniające choroby. -proponowany zestaw ćwiczeń na każdy dzień diety.

Aplikacja dr Barbara to program nie tylko dla osób mierzących się z problemem z otyłością, ale także  dla osób borykających się z chorobami dieto-zależnymi.  Choroby cywilizacyjne takie jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, PCOS, alergie, nietolerancje są coraz powszechniejsze i dotyczą coraz większej liczby osób.  Dr Barbara przygotowało specjalne programy dietetyczne , które pozwoli tym osobom cieszyć się lepszym zdrowiem.

 

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Pochodzę z rodziny lekarskiej, po zakończeniu pewnego etapu kariery, zapragnęłam po części pójść w ślady rodziny.  Zauważyłam, że programy oferowane na rynku nie zawierają aspekty medycznego – skoncentrowane są wyłącznie na byciu fit. Uważam, że doktrynerskie podejście, które z jednej strony zmusza Polaków do połykania mnóstwa tabletek, a z drugiej wpycha w ramiona znachorów czy naciągaczy jest błędne. Wszystko jest kwestią balansu między lekami a odżywianiem. Nasz projekt ma właśnie w tym pomóc.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Systemy informatyczne  IT

Opisz swój projekt jednym słowem

Zdrowiej

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Niezwykłość i wyjątkowość projektu tkwi w jego skoncentrowaniu się na zdrowiu użytkowników. Wnikliwa analiza nutritional values, która ma zapewnić użytkownikowi jak najlepiej zbilansowaną dietę na podstawie formularza zdrowia i wyników badań. Podejście holistyczne do zdrowia: użytkownik otrzymuje od nas dietę, propozycje ćwiczeń oraz dzienniczek, w który może wpisuje wyniki badań oraz porady zdrowotne. Wszystko to ma zapewnić dietę w której nie zabraknie żadnych minerałów, użytkownik poczuje się lepiej, będzie widział efekty- i nie będzie mu grozić efekt jojo.