Wyzwanie społęczne: Smart living

GetLooky

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

GetLooky to rozwiązanie technologiczne pozwalające na zamawianie usług pielęgnacyjnych w dowolne miejsce np. do domu, biura, hotelu.
Mechanizm oparty na sharing economy, podobnie jak Airbnb, Uber, przynoszący korzyść obu stronom transakcji. Nasza platforma kojarzy mobilne specjalistki od urody z potencjalnymi klientkami. Obie strony oceniają każdy zabieg.
Pomysł jest skalowalny na: inne usługi, miasta, państwa, grupy celowe oraz sprzedaż kosmetyków i akcesoriów.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Jest wybawieniem dla zabieganej i zmęczonej kobiety dla której wygląd jest ważny, a czynności z jego zapewnieniem trudno upchnąć w wypełniony po brzegi kalendarz. Umożliwia w sprawny sposób: znalezienie dostępnego profesjonalisty (manikiurzystki, fryzjerki, makijażystki, itp.), zamówienie usługi w wybrane miejsce, płatność przez internet oraz wystawienie recenzji.
Z drugiej strony dla kosmetyczki dysponującej czasem jest to wygodne źródło dodatkowych lub jedynych dochodów: pracuje w wybranych przez siebie godzinach, na wybranym przez siebie obszarze. Pracuje legalnie oraz bezpiecznie – otrzymuje zlecenie od klientów zweryfikowanych przez platformę.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Zainspirowały nas nasze osobiste doświadczenia. Karolina była świadkiem na weselu, gdzie umówiona wcześniej makijażystka nie pojawiła się, by przygotować pannę młodą do ślubu. Ania jest młodą mamą, której trudno było pogodzić umówienie się na manicure z opieką nad dzieckiem. Stąd wiedziałyśmy, że nie ma na polskim rynku rozwiązania, które w nowoczesny sposób dostarcza mobilne usługi kosmetyczne. Zbadałyśmy rynek i sprawdziłyśmy czy jest przestrzeń do zmiany i dostosowania zasad panujących w branży kosmetycznej do potrzeb klientów. Tak, by też strona osób zajmujących się profesjonalnie zabiegami kosmetycznymi miała zapewnione wysokie i elastyczne warunki pracy. Widzimy duży potencjał do rozwoju tego przedsięwzięcia.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Ekonomia współpracy – serwis kojarzy dwie strony bazując na określonych przez obie grupy parametrach: geolokalizacja, wybrany/wykonywany zabieg, data i godzina zabiegu.

Opisz swój projekt jednym słowem

beautyuber

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Jesteśmy kobiecym teamem w świecie technologicznych startupów zdominowanym przez mężczyzn. Używamy nowych technologii do tego, żeby dostarczać usługi znane od lat w nowy wygodny sposób. GetLooky zapewnia piękny wygląd bez wysiłku, poprawia samopoczucie i wzmacnia pewność siebie obu stron transakcji.