Wyzwanie społęczne: Monitorowanie stanu zdrowia

Inteligentne inhalatory FindAir

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

FindAir wprowadza na rynek inteligentne rozwiązania wpierające astmatyków. Jednym z nich jest FindAir ONE. FindAir ONE to inteligentna nakładka na standardowy inhalator do astmy, dzięki której chory ma możliwość monitorować postęp swojej choroby. Ponadto urządzenie uczy identyfikować przyczyny ataków, ostrzega o nadciągających zagrożeniach oraz mapuje rejony miast zagrażające chorym.
Innym rozwiązaniem jest FindAir Inhaler, który jest zaprojektowanym zupełnie od nowa kompletnym inhalatorem. Jest to rozwiązanie, które nie tylko jest inteligentnym kompanem, ale także, dzięki zupełnie nowemu designowi umożliwia nowy sposób dostarczania i dawkowania leku. Walczy ono także z niepotrzebną stygmatyzacją tej choroby poprzez zniwelowanie skojarzenia z tradycyjnymi szpitalnymi urządzeniami.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Poprawienie kontroli choroby dzięki zmniejszeniu ilości ataków astmy, nauczeniu pacjentów jakie są ich czynniki wywołujące ataki, zmniejszenie kosztów prowadzenia terapii poprzez zmniejszenie częstotliwości zażywanego leku oraz dostarczenie środowisku medycznemu i naukowemu informacji na temat astmy jakich wcześniej nie mieli, aby można było poprawić skuteczność całej terapii.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Wśród naszych bliskich i przyjaciół mieliśmy osoby zmagające się z astmą na codzień. Widzieliśmy z czym się borykają i wiedzieliśmy, że mamy wiedzę i umiejętności aby stworzyć technologię, która może im pomóc.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Technologia bazuje na połączeniu standardowego sposobu dawkowania leków na astmę z systemem zbierania informacji zaprojektowanym przez FindAir. Ważnym elementem rozwiązania jest połączenie technologią bezprzewodową fizycznego urządzenia wraz z aplikacją na telefon.

Opisz swój projekt jednym słowem

INhalatory

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Rozwiązania FindAir to pierwsze rozwiązania tego typu, które nie tylko wspierają pacjenta w jego codziennych zmaganiach, ale także zbierają ogromne ilości danych na temat przebiegu choroby i czynników ją wywołujących. FindAir przemienia historię codziennego przebiegu choroby na opisane rzetelnymi danymi konkretne informacje dla lekarza i pacjenta. Terapia astmy zostaje przeniesiona ze świata rzeczywistego do świata cyfrowego na skalę, która nigdy wcześniej nie była możliwa, dając możliwość pomocy nie tylko poszczególnym pacjentom, ale także prowadzenia zupełnie nowego rodzaju badań nad chorobą i jej leczeniem.