Wyzwanie społęczne: Wybór ścieżki kariery

Jobsquare

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Aplikacja jest pierwszym w pełni mobilnym narzędziem do natychmiastowej rekrutacji i szukania pracy. Jobsquare powstał z myślą o zawodach niewymagających dużego doświadczenia, zajęciach tymczasowych, np. hostessy, pomoc kuchenna, sprzedawcy, praca fizyczna itp. Po stronie pracodawców jest przeznaczona głównie dla małych i średnich przedsiębiorców, jednak już dzisiaj korzystają z niej duże uznane światowe marki. Wypełnia lukę, którą pozostawiają klasyczne agencje pracy i serwisy ogłoszeniowe. Jobsquare pozwala rekrutować bez kosztów i w zasadzie od ręki, bez konieczności tworzenia i monitorowania ogłoszeń. Z interfejsem zbliżonym do randkowego Tindera doskonale odpowiada potrzebom i sposobom komunikacji zwłaszcza młodszych pracowników. Z aplikacji korzysta obecnie ponad 100 tys. użytkowników w Polsce i kilkanaście tysięcy na Ukrainie. Użytkownicy nazywają nas Tinderem do szukania pracy.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

W związku z mobilną rewolucją nasz produkt ułatwia wejście na rynek pracy i daje użytkownikowi nowe możliwości rekrutacyjne. Dodatkowo poprzez mechanizm bezpośredniej komunikacji pomiędzy pracownikiem a pracodawcą (czat) wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka stojącego u progu kariery zawodowej.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

28 proc. Amerykanów użyło smartphone’a do szukania pracy. 50 proc. szukających pracy przez smartphone zaaplikowało mobilnie. 75% Polaków ma smartphone. W świetle zmieniającego się rynku pracy – zmiany rynku pracodawcy na rynek pracownika, niskie bezrobocie, imigrację zarobkową, jak również widma mechanizacji- konieczna była zmiana podejścia do procesu rekrutacyjnego.
Rewolucja mobilna coraz bardziej dotyczy Polski, możemy to obserwować na podstawie usług bankowych, transportu czy handlu, które są realizowane wielokanałowo, z dużym naciskiem na kanał mobilny. Ten sam trend dotyczy rynku pracy i zatrudnienia.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Aplikacja Jobsquare została opracowana w technologii mobilnej.

Opisz swój projekt jednym słowem

Tinder do szukania pracy

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Skupiliśmy wszystkie zalety agencji pracy w jednej, prostej aplikacji mobilnej. Dzięki zastosowaniu mechanizmu działania popularnej aplikacji randkowej – Tinder, możemy trafić bezpośrednio do grupy docelowej produktu tj. ludzi młodych, nowoczesnych, ciągle w biegu, z komórką w kieszeni. To znaczący krok w skróceniu żmudnego procesu rekrutacyjnego do szybkiego, bezpośredniego kontaktu z pracodawcą.