Wyzwanie społęczne: Smart living

JustChopped

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

JustChopped dostarcza klientom oryginalne i sprawdzone przepisy kulinarne wraz z odmierzonymi, wysokiej jakości składnikami od najlepszych producentów. Każdy zestaw pozwala na szybkie przyrządzenie nietuzinkowego i zdrowego posiłku – naturalnie i bez marnowania żywności oraz czasu.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Dania, które przyrządzamy w domowej kuchni są najzdrowsze, ponieważ od początku do końca możemy kontrolować proces ich przygotowania. Niemniej ważne jest wykorzystywanie w kuchni naturalnych i świeżych składników. Wszystko to zawiera się w znanym powiedzeniu “jesteś tym co jesz”. JustChopped jest rozwiązaniem skrojonym na potrzeby dzisiejszego żyjącego coraz szybciej człowieka, który świadomie wybiera produkty spożywcze, by móc cieszyć się nie tylko doskonałym smakiem, jakością ale jednocześnie pragnie dbać o swoje zdrowie i środowisko naturalne. Naszym celem jest dostarczanie “czystej radości gotowania” realizujemy to dzięki kilku czynnikom:
Starannie dobieramy składniki dostarczane do naszych klientów, współpracujemy z lokalnymi producentami żywności, serowarami, masarzami oraz z dużymi firmami oferującymi certyfikowane produkty eko i bio.
Dokładnie odmierzamy i odważamy potrzebne do przygotowania dań składniki, tak by minimalizować marnowanie żywności.
Współpracujący z nami Szefowie kuchni przygotowują efektowne i proste w przygotowaniu przepisy, które są doskonałym urozmaiceniem kulinarnej rutyny
Większość oferowanych przez nas w zestawach produktów dostarczamy w oryginalnych opakowaniach, dzięki temu dbamy o środowisko nie generując odpadów w procesie konfekcjonowania. Ponadto nasi klienci mają pewność, ze oferowane składniki są najlepszej jakości.
Dzięki JustChopped nasi klienci oszczędzają czas i pieniądze. Nie muszą spędzać czasu w kolejkach ani kupować niepotrzebnych dużych opakowań produktów, które później wyrzucą.

JustChopped – Skip Shopping. Start cooking

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Inspiracją dla naszego zespołu było znalezienie rozwiązania na codzienne problemy: co dzisiaj ugotować i jak nie marnować żywności. Spotkaliśmy się z usługami meal-kit delivery działającymi m.in w Europie zachodniej i USA, utwierdziło nas to tylko w przekonaniu, że pomysł ma szansę na powodzenie. JustChopped jest więc połączeniem naszej pasji do doskonałego jedzenia i potrzeby ułatwienia życia naszym klientom i sobie.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

JustChopped to innowacyjny projekt e-commerce, który rewolucjonizuje tradycyjny rynek kupowania żywności.

Na naszej platformie e-commerce www.justchopped.pl w każdym tygodniu dajemy do wyboru 12 pysznych i prostych w przygotowaniu dań, przygotowywanych wspólnie z Szefami kuchni i dietetykiem. Zamówienia realizujemy w czwartki i piątki w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Łodzi oraz w czwartki, piątki i soboty na terenie Poznania i okolic.

Zamówienia dokonywane są z 48 godzinnym wyprzedzeniem, dzięki temu nie magazynujemy produktów, a to co trafia do naszych klientów zamawiamy w dokładnie takiej ilości jaką potrzebujemy, by obsłużyć zamówienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu składniki w zestawach JustChopped są maksymalnie świeże, zaś my jako firma nie wydajemy środków na utrzymanie dużej powierzchni magazynowej, co z kolei pozwala nam utrzymywać konkurencyjne ceny.

Opisz swój projekt jednym słowem

przyszłościowy

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Najbardziej ekscytujące i motywujące nasz Zespół jest tworzenie, smakowanie i dzielenie się nowymi daniami tworzonymi wspólnie z naszymi Szefami kuchni. Pokazujemy, że gotowania w domu nie musi być nudne, ani trudne i dzięki JustChopped odkrywanie nowych smaków jest prostsze niż kiedykolwiek. Dzięki rozmowom z naszymi klientami wiemy, że dla wielu z nich gotowanie z JustChopped jest stałym punktem w cotygodniowym menu. A to dla nas największy komplement.