Wyzwanie społęczne: Smart living

Meal Kit – Gotowanie Subskrybcyjne

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

GOTUJ LEPIEJ, czyli: Trzy unikalne przepisy, świeże składniki do przygotowania tych potraw, dostarczone prosto do Twojej kuchni.

Doświadczeni szefowie kuchni i kucharze z najlepszych restauracji tworzą unikalne przepisy. W Twoje ręce – co tydzień – trafiają trzy ciekawe, smaczne i sprawdzone przepisy. W każdej potrawie kluczem do sukcesu jest jakość składników. Od lat współpracujemy z zaufanymi, lokalnymi dostawcami, którzy dostarczają nam najlepsze produkty do gotowania w CookUp. Od nas otrzymasz kartę przepisu, która krok po kroku tłumaczy jak przygotować wybraną potrawę. Zamiast spędzać czas w sklepie, w kolejkach i w samochodzie możesz po prostu… otworzyć drzwi. Tam o wybranej porze będzie czekało wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania trzech intrygujących potraw w danym tygodniu. Dużą wagę przywiązujemy do świeżości składników, dlatego opakowanie utrzymuje ich świeżość w transporcie nawet do dwóch dni. Po tym jak przełożysz je do lodówki ten czas oczywiście się wydłuża.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

W czasach, gdy życie pędzi coraz szybciej a rynek dań gotowych rośnie, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy nie chcą biec coraz szybciej, ale chcą się zatrzymać na chwilę. Dajemy klientom możliwość tworzenia imponujących dań i czerpania satysfakcji z osiągnięć kulinarnych w sposób, który jest efektywny czasowo jak i ekonomicznie. W dobie mediów społecznościowych i coraz większych izolacji społecznych, zwłaszcza w dużych miastach, CookUp Box, wraca do korzeni ludzkości, czyli wspólny posiłek, przy którym dzielimy się radościami i trudami życia z najbliższymi, a miłość okazujemy w najbardziej intuicyjny sposób jaki możemy, przez jedzenie.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Inspiracją do zajęcia się tym wyzwaniem było wrażenie, że jest ogromne pole do poprawy w absolutnie fundamentalnej dziedzinie życia, jakim jest gotowanie posiłków. Rynek poszedł w kierunku dostarczania klientom gotowych rozwiązań (pizza, sushi, chińczyk itd.) natomiast my chcieliśmy zająć się gotowaniem dla ludzi, którzy czerpią radość z przygotowania samodzielnie posiłków, którzy chcą być świadomi tego, co jedzą.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Technologia wykorzystana do opracowania tego produktu to platforma e-commerce, za pomocą której sprzedajemy produkt, a także autorski system zachowywania świeżości oferowanych produktów (specjalny materiał izolacyjny wraz z jednorazowym wkładem chłodzącym). Technologia świeżości pozwala zachować świeżość do 24h.

Opisz swój projekt jednym słowem

Sprytniej

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Nasza firma jest jednym z pionierów na Polskim rynku a trendy rynkowe w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych sugerują, że jest to rynek, który będzie bardzo dynamicznie rósł. Dodatkowo nasza usługa, może zrewolucjonizować bardzo tradycyjny model zakupów spożywczych w Polsce.