Wyzwanie społęczne: Smart living

MyLuggage

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Aplikacja pozwala przygotować listę rzeczy do spakowania na dowolny wyjazd – wakacje, podróż służbową, czy jakąkolwiek inną. MyLuggage tworzy sprofilowane pod kątem różnych podróży, najbardziej dopasowane check-listy, dostosowując je do rodzaju i miejsca wyjazdu, warunków pogodowych oraz planowanych aktywności.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Dzisiaj wszystkim brakuje czasu. Czasu nie da się kupić. MyLuggage to pierwsza platforma w pełni przygotowująca do podróży, obniżająca czas pakowania nawet o 90%. MyLuggage pozwoli lepiej wykorzystać czas, który normalnie zostałby zmarnowany i to całkowicie za darmo. Smart Traveling z MyLuggage to także redukcja stresu. Dzięki temu nie wydamy też niepotrzebnie pieniędzy na okulary albo ładowarkę w podróży, ponieważ wszystko weźmiemy ze sobą.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Sam jestem podróżnikiem. Jadąc ze znajomymi na wyprawę koleją transsyberyjską zauważyliśmy, że każdy spakował się inaczej. Dlaczego? Bo każdy spodziewał się czegoś innego – dostęp do podróżniczych informacji o potrzebnych przedmiotach czy bezpieczeństwie jest często ograniczony, a informacje w Internecie są mało rzetelne. Po powrocie nie znalazłem żadnego narzędzia, które pozwoliłoby zoptymalizować proces pakowania, dlatego postanowiłem stworzyć MyLuggage.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Naszym podstawowym założeniem było stworzenie budżetowego MVP. Po pozytywnych wynikach testów stworzyliśmy przeglądarkową wersję serwisu, a obecnie pracujemy nad jej przeniesieniem do formy aplikacji.

Opisz swój projekt jednym słowem

SmartPacking

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

All-in-one. Informacje o bezpieczeństwie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, prognoza pogody, lista na zakupy, lista rzeczy do zabrania… – są to często POSZUKIWANE informacje. w MyLuggage nic nie jest poszukiwane, w MyLuggage wszystko JEST. Poza unikatowym systemem doboru przedmiotów, to właśnie kompletność niezbędnych przed wyjazdem informacji czyni nasz projekt wyjątkowym.

Każdy jest inny – doskonale to rozumiemy. Dlatego gromadząc te wszystkie funkcje dajemy dowolność w sposobie korzystania z MyLuggage. Aplikacja, strona www i możliwość drukowania gotowych list – to dowolność korzystania. Tworzenie list: na zakupy, do zrobienia, przygotowania czy kupienia na miejscu, to również dowolność korzystania.

All-in-one to także pakowanie na każdą okazję. Mimo, że pomysł narodził się w kolei, zadbaliśmy o to, aby można było spakować się na każdy wyjazd. Na dalsze podróże potrzebne są wiarygodne informacje, ale przy lokalnych wycieczkach czy wyjazdach biznesowych często zależy nam głównie na czasie, a aplikacja ma przyspieszyć proces przygotowania do wyjazdu nawet o 90%. Z MyLuggage można spakować się jadąc w odwiedziny krewnych, wybierając się na ekscytującą podróż, żagle, wspinaczkę górską, wakacje nad morzem czy festiwal.

Czemu rozwiązanie all-in-one jest ekscytujące? Ponieważ jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Obecnie, wszystkie dostępne metody przygotowania do podróży posiadają wady przez co tracimy średnio dwie godziny na przygotowanie się do podróży. Gotowe listy przedmiotów do zabrania, tworzone przez blogerów i biura podróży są niedopasowane do indywidualnych potrzeb. Stare aplikacje do pakowania, które pełnią rolę notatnika niczym nie różnią się od kartki papieru. Najlepsza obecnie aplikacja do pakowania – PackPoint nie daje żadnych dodatkowych informacji o miejscu, do którego jedziemy, a tworzone przez nią listy również nie spełniają naszych wymagań. Jesteśmy podekscytowani, bo to właśnie MyLuggage sprawi, że proces przygotowania się do podróży będzie łatwiejszy i krótszy. Nasza aplikacja będzie w pełni darmowa, stworzona, ponieważ potrzebujemy jej podobnie jak prawie każdy! W gratisie będzie stuprocentowa redukcja poziomu stresu.