Wyzwanie społęczne: Monitorowanie stanu zdrowia

Personalizowany suplement

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Personalizowany suplement (witaminy, minerały i probiotyki), którego skład jest każdorazowo przygotowywany z uwzględnieniem predyspozycji i potrzeb zdrowotnych klienta. Jest on przygotowywany w oparciu o najważniejsze narzędzia profesjonalnej dietetyki, tj. ankietę zdrowotną i wywiad dietetyczny, czyli sposób żywienia klienta. Sam produkt jest dostarczany w okresach abonamentowych (1 miesiąc), dzięki czemu do konsumenta dociera opakowanie, z produktem bez konieczności stosowania niepotrzebnych substancji konserwujących czy wypełniaczy. Jest on dostarczany w formie jednej saszetki na każdy dzień, w których przygotowany jest wymieszany preparat.
Koncepcja dobierania składników produktu została stworzona w oparciu o wiedzę dietetyczną płynącą z najnowszych publikacji naukowych, dzięki czemu jego działanie ma podparcie w sprawdzonej wiedzy akademickiej, co przy regularności jego stosowania powinno się przyczyniać do poprawy zdrowia i samopoczucia klienta. Produkt dzięki metodzie mieszania i dobierania substancji jest w 100% skalowalny.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Dopasowywanie składu Sundose jest przeprowadzane na podstawie wywiadu zdrowotnego i badań diagnostycznych, które są zapisywane w naszym systemie. Chcemy, żeby skład naszego produktu podążał za stylem życia klienta i „amortyzował” codzienne wyzwania związane z jego codziennymi obowiązkami, które najczęściej prowadzą do zaniedbania zdrowia. Początkowy wywiad, w trakcie korzystania z Sundose jest ciągle dopasowywany na bazie notyfikacji push do zmieniającego się trybu życia klienta. Na tej bazie jesteśmy w stanie zbierać duże ilości danych, które następnie wspierają system dobierania substancji i rekomendacje, które dostarczamy naszym klientom. Pozwala nam to bardzo efektywnie wprowadzać najważniejsze nawyki poprawiające styl życia (głównie przez zmianę nawyków) naszego klienta.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Od 7 lat prowadzę czołową klinikę dietetyczną w Polsce w której na co dzień pracujemy w segmencie dietetyki klinicznej (wsparcie leczenia) i sportowej. Przez okres swojej pracy mieliśmy styczność z kilkoma tysiącami klientów, u których zauważyliśmy, że głównymi problemami są konsekwencja stosowania rozwiązania, odpowiednie jego dobranie i jego wygoda. Nasz background medyczny, w powiązaniu z ogromnym zainteresowaniem nowymi technologiami, sprawił, że postanowiliśmy stworzyć algorytm, który jest oparty na powszechnie stosowanym w profesjonalnej dietetyce, wywiadzie medycznym. Algorytm, który opracowaliśmy pozwala nam z dużą dokładności na bazie zbieranych danych dobierać substancje do suplementu Sundose.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Technicznie produkt jest przygotowywany w oparciu o stworzoną przez nas koncepcję premixów, czyli wcześniej przygotowanych półproduktów, które są wystarczająco duże, żeby zapewnić opłacalność i skalowalność produkcji, a wystarczająco małe, żeby suplement był spersonalizowany.
Na powyższe premixy składać się będzie 33 substancji aktywnych, przez co już na tym etapie osiągamy bardzo wysoki wskaźnik personalizacji produktu.
Kluczowym elementem całego procesu jest pierwsza ankieta, dzięki której dopasowujemy skład suplementu do każdego klienta. W wersji bazowej zawiera ona 56 pytań, które są skumulowaniem know-how spółki w kwestii wpływu substancji na organizm człowieka. Każda odpowiedź na pytanie zwiększa współczynnik wyboru danego premixu, co pozwala na algorytmiczne wybranie odpowiednich półproduktów do produktu finalnego, które na koniec jest dostarczany do klienta.
Same składniki z których tworzone są premixy posiadają certyfikaty świadczące o najwyższej jakości tych preparatów, co w praktyce oznacza, że nie są one zanieczyszczone szkodliwymi substancjami, a ich dystrybucja jest w pełni zgodna z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Opisz swój projekt jednym słowem

Personalizacja

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Najbardziej ekscytującą cechą, która wpływać będzie na jego powszechność i skuteczność jest wygoda jego stosowania. Dzięki personalizacji i śledzeniu zmian w codziennych nawykach, stworzyliśmy rozwiązanie, które jest łatwe w codziennym przyjmowaniu, dozowaniu i transporcie w przypadku podróży, jednocześnie będąc skuteczne, dzięki wysokiemu dopasowaniu substancji. Ta cecha naszego produktu, w mojej ocenie będzie pierwszym krokiem do zmiany nawyków zdrowotnych naszych klientów. Warto zobrazować to badaniami, gdzie przy leczeniu nadciśnienia, gdzie stosuje się 1 tabletkę leku, tylko 51% osób regularnie bierze ów lek, narażając się tym samym nawet na śmierć. Ten trend przybiera na znaczeniu w przypadku wielu tabletek suplementów, które klient kupuje samodzielnie.