Wyzwanie społęczne: Wybór ścieżki kariery

Tutlo – platforma do nauki języka angielskiego online

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Tutlo to platforma do nauki języków obcych w modelu indywidualnych lekcji video z native speakerami online. Obecnie oferujemy możliwość nauki języka angielskiego.

Dzięki tutlo, możemy połączyć się z native speakerem w dowolnej chwili w aplikacji web lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej, bez potrzeby umawiania się na konkretny termin. Jako jedyna platforma na rynku oferujemy możliwość odbywania lekcji na żądanie.

Każdy z nas jest native speakerem swojego języka ojczystego, jednak nie każdy wie w jaki sposób nauczyć tego języka drugą osobę. W tutlo działamy w duchu ekonomii współdzielenia i dajemy każdemu możliwość zostania nauczycielem języka obcego. Native speakerzy w tutlo otrzymują gotowe schematy i scenariusze lekcji, dzięki którym mogą bez przygotowania rozpocząć proces dydaktyczny w tutlo.

Tutlo umożliwia połączenie na żądanie z native speakerem za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej na platformie Android lub iOS.

Osoba, które chce rozpocząć naukę języka obcego wykupuje na naszej platformie pakiet lekcji, w ramach którego ma do wykorzystania określoną pulę 20 minutowych, indywidualnych lekcji z native speakerem.
W ramach platformy zapewniamy kursy przygotowane we współpracy z metodykiem, dzięki czemu użytkowników realizuje konkretne elementy programu i rozwija swoje umiejętności językowe.

Podczas każdej lekcji klient otrzymuje listę praktycznych zwrotów i słówek, a na zakończenie zajęć przesyłana jest do niego informacja zwrotna przygotowana przez nauczyciela w trakcie lekcji.

Nasi użytkownicy mają możliwość odbywania lekcji z różnymi native speakerami przy zachowaniu ciągłości procesu dydaktycznego.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Tutlo jest rozwiązaniem dla osób zabieganych, które chcą się uczyć się języka angielskiego w skuteczny sposób z native speakerami z całego świata. Dzięki możliwości połączenia na żądanie, możemy w łatwy sposób wpleść zajęcia językowe w codzienny rytm pracy. Nauka w tutlo to kontakt z nauczycielami z całego świata, a więc poznanie różnych akcentów i kultur z poziomu naszego komputera czy smartfona.

Posiadając szybkie łącze internetowe oraz dostęp do naszej platformy jesteśmy w stanie uczyć się języka angielskiego w modelu immersji bez wychodzenia z domu.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

W tutlo wierzymy, że każdy powinien mieć równe szanse w dostępie do nowoczesnej i wygodnej edukacji. Z wykorzystaniem internetu Tutlo z jednej strony pomaga osobom, które uczą się języka angielskiego, ale z drugiej strony pomagamy także lektorom – native speakerom, którzy uczą angielskiego w naszej platformie. Tutlo jest startupem, który w każdym miesiącu daje zatrudnienie kilkudziesięciu lektorom z całego świata.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Technologie z jakich korzystamy w tutlo to: webRTC, AngularJS, Java, Spring, MongoDB, Javascript, Html, Css 🙂

Opisz swój projekt jednym słowem

angielski z lektorem bez umawiania

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Najważniejszą cechą i wyóżnikiem tutlo jest możliwość odbycia lekcji z lektorem – native speakerem na żądanie, bez potrzeby wcześniejszego umawiania. Jest to rewolucja, której nie oferuje żadna inna szkoła językowa.