Wyzwanie społęczne: Smart living

Whirla

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

 Whirla pozwala zapomnieć o rozładowanej baterii. To system ładowania bezprzewodowego dedykowany dla przestrzeni publicznych, usługowych i biurowych. Dzięki aplikacji Whirla znajdziesz najbliższe miejsce wyposażone w ładowarki, a w momencie rozpoczęcia ładowania otrzymasz informacje o najnowszych promocjach i wydarzeniach w lokalu w którym się znajdujesz.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Obecnie podładowanie baterii poza domem jest wyzwaniem dla każdego użytkownika smartfona. Whirla dzięki temu, że jest atrakcyjnym narzędziem dla właścicieli rozmaitych ogólnie dostępnych lokali, buduje w przestrzeni miejskiej sieć punktów ładowania. Gęsto rozmieszczone lokalizacje w których załatwiając codzienne sprawy można przy okazji podładować telefon, pozwolą że użytkownicy smartfonów nie będą więcej mieli problemu z wyładowaną baterią.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Każdemu z nas kiedyś przydarzyła się stresująca sytuacja spowodowana rozładowanym telefonem. Tak jak WiFi stało się standardem w przestrzeniach usługowych, chcemy aby na mieście można było też bez problemu skorzystać z darmowego ładowania. Aby właściciele lokali usługowych chcieli wyposażać swoje przestrzenie w punkty ładowania, za pomocą aplikacji Whirla stworzyliśmy dla nich unikalne narzędzie marketingowe.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

System Whirla składa się z czterech elementów: ładowarek bezprzewodowych w standardzie Qi, modułów sterujących, aplikacji mobilnej i internetowego panelu zarządzania. Dzięki aplikacji między innymi znajdziemy najbliższe lokalizacje wyposażone w ładowanie bezprzewodowe. W celu naładowania telefonu przez Whirlę, należy położyć telefon w wyznaczonym miejscu, a aplikacja połączy się z modułem sterującym i rozpocznie ładowanie. Następnie na ekranie smartfona wyświetli się komunikat przypisany do ładowarki na której położony jest telefon. Internetowy panel zarządzania służy do edytowania treści komunikatów, oraz analizy danych dotyczących wyświetleń.

Opisz swój projekt jednym słowem

Ładowanie

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Whirla rozwiązuje równocześnie dwa problemy: z jednej strony braku miejsc ładowania w przestrzeni miejskiej, a z drugiej mało skutecznego digital marketingu. Jest to rozwiązanie win-win, ponieważ udostępniamy użytkownikom smartfonów darmowe punkty ładowania, jednocześnie oferując właścicielom przestrzeni innowacyjny i efektywny kanał komunikacji z gośćmi. Aplikacja Whirla pozwala na korzystanie z ładowarek i wyświetlanie reklam na ekranach smartfonów klientów. Wykorzystujemy fakt, że komunikat pojawia się w momencie, kiedy użytkownik przebywa w miejscu sprzedaży i jego wzrok skupiony jest na ekranie telefonu. Dzięki temu wyjątkowo skutecznie docieramy z promocjami i nowościami. Przenosimy tablice, potykacze i ulotki do smartfona – digitalizujemy tradycyjne formy reklamy, czyniąc ją efektywniejszą. Użytkownicy nie są nachalnie atakowani – otrzymują komunikat dopiero przy rozpoczęciu ładowania. W dodatku jego autorem jest administrator przestrzeni, w której użytkownicy ładują telefony, dzięki czemu reklama jest adekwatna i dopasowana do ich preferencji.

Whirla to także narzędzie do pozyskiwania nowych klientów – dzięki mapie punktów ładowania użytkownicy wybierają nieznane im dotąd lokale, z uwagi na możliwość naładowania smartfona. Uatrakcyjniamy lokale naszych klientów dając im możliwość oferowania nowej usługi ładowania i tworzymy przy tym nowy standard – tak jak standardem w przestrzeniach usługowych stało się kilka lat temu Wi-Fi.

Dzięki innowacji jaką jest interakcja między ładowarką a smartfonem, możemy elastycznie dopasować rozwiązanie do różnych typów przestrzeni. Komunikaty nie muszą mieć charakteru marketingowego. W przestrzeni biurowej mogą służyć do wysyłania informacji o charakterze wewnętrznym, zastępując nieefektywne newslettery. Natomiast ładowarka na przystanku może wyświetlić dopełnienie reklamy outdoorowej z wiaty autobusowej.

Podsumowując, Whirla to innowacyjny system, który stwarza sytuację win-win. Dzięki zaspokojeniu potrzeby ładowania smartfonów, umożliwia skuteczną komunikację z gośćmi.