Wyzwanie społęczne: Smart living

Whisbear Szumiący Miś z funkcją CRYsensor

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

Szumiący Miś Whisbear został stworzony przez dwie siostry, które tak jak inne Mamy szukały sposobu, by uspokoić i uśpić płaczące niemowlę. Szumiący Miś Whisbear emituje kojący, jednostajny szum, który odwołuje się do pamięci prenatalnej dziecka i przywodzi poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Whisbear wyposażony jest w innowacyjną funkcję CRYsensor – miś “słucha” dziecka, gdy usłyszy jego płacz, automatycznie włącza uspakajający szum.
DLACZEGO WHISBEAR JEST WYJĄTKOWY?
– Wyselekcjonowany szum – jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności,
– funkcja CRYsensor – reaguje na płacz dziecka,
– czas i głośnośc szumu – pozwala wejść w głęboką fazę snu, a jednocześnie nie nadwyręża zmysłów Malucha i pozwala mu stopniowo przyzwyczajać się do ciszy i odgłosów domu
– design – inspirowany dziecięcymi rysunkami.
– magnesy w łapkach – pozwalają zaczepić misia w bezpiecznej odległości na poręczy łóżeczka, co jest istotne w kontekście prewencji śmierci łóżeczkowej
– Whisbear, został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce
– jest jedyną szumiącą zabawką posiadającą pozytywną certyfikację jednego z najważniejszych międzynarodowych ośrodków certyfikujących, jakim jest TÜV Rheinland oraz Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka
– Jego skuteczność potwierdzaj mamy z 26 krajów!

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Whisbear jest doskonałym pomocnikiem każdego rodzica. Rodzicielstwo to piękny ale i trudny okres, warto więc korzystać z rozwiązań, które niesie nam dzisiejszy świat.
Szumiący Miś Whisbear sprawia, że nasze dziecko w sposób łagodniejszy może przejść z okresu prenatalnego do postnatalnego. Wraz z narodzinami, dziecko wkracza w zupełnie nową rzeczywistość, do której musi się przyzwyczaić. Często towarzyszy temu lęk i strach, a w konsekwencji płacz i brak snu. To ostatnie dotyczy zarówno dzieci jak i ich rodziców. Whisbear jest zabawką, która w mądry sposób pomaga rodzicom w tych pierwszych miesiącach życia ich dziecka. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że można korzystać z kojącego działania szumu bez ryzyka skutków ubocznych, jakie może nieść za sobą korzystanie z szumów w aplikacjach na telefonie czy nieatestowanych zabawkach. Szumiący Miś Whisbear pozawala zwiększyć ilość snu i zredukować stres, który noworodek może odczuć w momencie, gdy się np. przebudzi sam w łóżeczku. Jest to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla nowoczesnych rodziców, którzy rozumieją, jak ważne dla noworodka jest poczucie bezpieczeństwa i bliskości.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Najlepsze rozwiązania podsuwa człowiekowi samo życie! Prawie 7 lat temu, współzałożycielka marki Whisbear, Zuzia urodziła swojego pierwszego synka, który cierpiał z powodu bardzo bolesnych kolek. Dowiedziała się, że na noworodki kojąco działa szum, który przypomina dziecku dźwięki z brzucha Mamy. Zuzia zaczęła szumieć synkowi suszarką, co od razu uspokajało małego Mateusza. Niestety, rachunki za prąd rosły, a kolejne suszarki przepalały się. Na rynkach zagranicznych istniały już wtedy szumiące przenośne urządzenia, ale nie były dostosowane do faktycznych potrzeb mam i noworodków. Wtedy narodził się pomysł na biznes– szumiący pluszowy miś, który uspokaja nowo-narodzone dzieci i pomaga rodzicom w pierwszych miesiącach ich rodzicielstwa.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

Emitowany przez Whisbear’a rodzaj szumu przypomina dźwięk, który dziecko słyszało w łonie Mamy. Autorska technologia CRYsensor polega na analizie spektralnej dźwięku opartej na transformacie Fourierra. Urządzenie analizuje dźwięk otoczenia np. w pokoju dziecka, szukając rozkładu częstotliwości typowego dla płaczu niemowlęcia. Gdy Whisbear rozpozna płacz, automatycznie włączy uspokajający szum na dodatkowe 20 min.

Opisz swój projekt jednym słowem

bliskość

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Funkcja CRYsensor – miś “słucha” dziecka, gdy usłyszy jego płacz, automatycznie włącza uspakajający szum. Co ważne, miś nie reaguje na każdy dźwięk, algorytm został zaprojektowany tak, aby “wyłapywać” częstotliwości charakterystyczne właśnie dla płaczu dziecka. Po 40 minutach szumienia urządzenie w środku misia Whisbear łagodnie się wycisza i przechodzi w tryb czuwania. Płacz budzącego się dziecka uruchamia szum na kolejne 20 minut, a następnie urządzenie ponownie przechodzi w tryb nasłuchu.