Wyzwanie społęczne: Smart living

WoshWosh

Krótko opisz swoje rozwiązanie/produkt:

WoshWosh to pierwsza na światowym rynku firma zajmująca się odnową, naprawą, czyszczeniem oraz personalizacją butów. Nasze usługi to połączenie tradycyjnego rzemiosła z nowymi technologiami. Wychodzimy na przeciw wiecznie zabieganym ludziom, którzy nie mają czasu zająć się swoimi butami i mogą je wysłać do WoshWosh za pomocą formularza na naszej stronie www (a w przyszłości aplikacji). Część prac (30%) wykonywana jest przez maszyny, które sami wymyśliliśmy i zbudowaliśmy, co w dużym stopniu pozwoliło nam na optymalizację kosztów. 70% usług wykonywana jest przez pracę ludzkich rąk (tradycyjne rzemiosło). Opracowaliśmy nowe metody odnowy i czyszczenia butów. Stworzyliśmy również nowy zawód jakim jest renowator obuwia.
Dzięki naszej firmie życie można żyć bardziej minimalistyczne i ekologiczne – zamiast kupować nowe buty, można dać drugie życie swoim starym butom. Oszczędzając przy tym pieniądze i czas (na zakup kolejnej pary). Zajmujemy się również personalizacją obuwia – zarówno nowym jak i starym butom można nadać zupełnie nowy, wyjątkowy wygląd dopasowany do upodobań każdego klienta.

W jaki sposób Twoje rozwiązanie/produkt stanowi odpowiedź na wybrane wyzwanie społeczne?

Ludzie maja coraz mniej czasu, brak im umiejętności, aby zająć się swoimi butami – wychodzimy temu na przeciw i czyścimy, pielęgnujemy buty za klientów. Buty można do nas zarówno przynieść oraz wysłać za pomocą formularza na stronie www.
Coraz więcej rzeczy jest takich samych, ludzie chcą być wyjątkowi, wyróżniać się – dzięki nam klienci mogą nadać wyjątkowy, dopasowany do swoich upodobań, potrzeb wygląd butów.
Ekologiczny tryb życia, minimalizm to wartości niezwykle istotne w obecnych czasach – nasza działalność stanowi odpowiedź na tego typu potrzeby. Zamiast kupować nowe buty, można dzięki nam odnowić swoje stare obuwie. Oszczędzając przy tym czas i pieniądze.
Szewc to zawód umierający, który ma nikłe pojęcia na temat sportowych butów – rekrutujemy najlepszych szewców i uczymy ich w jaki sposób zajmować się butami sportowymi.
Od ponad 2,5 roku budujemy świadomość, że o buty można i warto dbać.

Co cię zainspirowało i dlaczego postanowiłaś/eś zająć się akurat tym wyzwaniem społecznym?

Pomysł na firmę zrodził się z potrzeby chwili. Sama miałam w szafie brudne buty, które chciałam wyczyścić. Brakowało mi jednak czasu i umiejętności. Postanowiłam oddać buty do firmy czyszczącej, okazało się, że takie firmy nie istnieją. Ani w Polsce, ani nigdzie na świecie. Zaczęłam pytać znajomych, czy oni również mają taką potrzebę. Większość z nich odpowiadała, że tak. Dlatego postanowiłam wyjść temu na przeciw i założyć WoshWosh.
Ponadto buty zawsze były moją pasją, a idee smart living (ekologia, minimalizm) zawsze były mi niezwykle bliskie.

Proszę opisać technologię wykorzystaną do opracowania swojego rozwiązania/produktu

WoshWosh to połączenie tradycyjnego rzemiosła z nowymi technologiami. Do prac wykorzystujemy pracę ludzkich rąk (tradycyjne rzemiosło) oraz wspomagamy się urządzeniami, które sami wymyśliliśmy i stworzyliśmy. Dodatkowo całość naszej działalności opiera się na dedykowanym systemie CRM oraz na wdrażaniu nowych e-commercowych rozwiązań, polegających na wysyłce butów online poprzez formularz dostępny na stronie internetowej.

Opisz swój projekt jednym słowem

Szewc XXI wieku

Jaka jest jedna, najbardziej ekscytująca cecha Twojego projektu?

Jedną z najciekawszych kwestii dotyczących mojej firmy jest jej unikatowość. Jesteśmy pierwszą tego typu działalnością na rynku światowym.